Autor/autori: Patrik Golier

Technika okolo nás je fascinujúca a je zaujímavé zistiť, ako veci fungujú. LEGO mi poskytuje veľké množstvo kombinácií jednotlivých funkčných komponentoch. Keďže leto bolo opäť horúce, rozhodol som sa vyrobiť pojazdný ventilátor. Postavil som už viac áut na ovládanie, ale tento krát som ho vylepšil o vozík s ventilátorom. Návod som mal v hlave a bolo ho treba už iba zložiť.
Nápad som dostal, keď sa mi pokazil v lete vrtuľník a bolo mi ľúto vyhodiť ho. Rozobral som niektoré časti a rozmýšľal som, čo s tým. Vtedy som sa rozhodol spojiť ventilátor a autíčko na ovládanie.
Autíčko s pohonom 4×4 je ovládané ovládačom na smer aj rýchlosť. Ventilátor na vozíku sa roztočí a stáva sa ventilátorom, ale nechránená vrtuľa je bezpečná, pretože je z mäkkého materiálu. Autíčko má mnoho detailov od viditeľného diferenciálu cez rozvody točivého momentu až ku kolieskam a pod. Moja zbierka LEGA sa neustále zväčšuje a už mám ďalšie množstvo nápadov i viac možností stavať nové veci, ktoré sú ovládateľné. Dúfam, že táto moja záľuba raz bude náplňou môjho zamestnania.